Strzelanina w galerii Macy

adam

Adam jakiś czas temu.

ostatnio wpada do mnie siostrzeniec, Adam. Wizytę zaczyna zwykle od bębnienia na pianinie i wejścia na pawlacz, potem bawi się moimi figurkami origami a na końcu mówi: włącz mi grę. Zaczęło się od prostej gry w wyścigi motorów, potem były angry birds, (tutaj gramy: www.a10.com.) Za każdym razem gdy Adaś się nudził grą, wybierał sobie nową na podstawie obrazka, w ten sposób trafiliśmy na grę o power rangers którymi Adaś jest zafascynowany no i ogólnie kręcą go potwory i super moce, ma 4 lata.

gry

Która gra odpowiednia a która nie?

Ostatnim razem znudziło mu się wszystko i zażądał nowej gry, wskazał paluszkiem i okazało się że to flashowa wersja wczesnej wersji Quake’a.ani przez chwilę nie pomyślałem że ta gra może być nieodpowiednia dla niego, dopiero jego ojciec poinformował mnie że trzeba na to uważać.

quake_1a

Stary Quake

Adaś świetnie się bawił, strzelał do potworów podczas gdy ja kierowałem postacią, no ale zgadzam się, jako dorosły powinienem był postawić tamę, na obronę mam tylko to że ta gra nie miała żadnych ostrzeżeń co do wieku no i była razem ze zwyczajnymi grami „nieszkodliwymi”

galeria-3d

Galeria 3d dostępna w internecie

Cała ta sytuacja siadła mi mocno na myśleniu, wyrzucałem sobie nieodpowiedzialność, no ale ja nie zapętlam się, zaczynam kombinować, jak wykorzystać nową fascynację Adasia w dobrym celu, wymyśliłem grę, która działaby się w wielkiej galerii sztuki, wielkie przestronne sale z ogromnymi płótnami wielkich mistrzów, pogrupowanymi według okresów i prądów malarskich, opisy obrazów obowiązkowo.

debussy

Claude Debussy

Z małych głośniczków płynie dyskretna muzyka powiązana z malarstwem, tu romantyczny Chopin, tu impresjonistyczny Debussy. Co do możliwości gry, poszedłbym w kilku kierunkach, wersja z potworami jest możliwa, ale strzelałbym do nich czymś bardziej abstrakcyjnym, jakimiś kulami mocy, nie strzelbą czy pistoletem. tej części dokładnie nie przemyślałem, między nami mówiąc nie widzę nic złego w tym że Adaś lubi zabijać potwory, to zupełnie naturalne, w idealnym świecie w ogóle wolałbym czytać mu bajki do poduszki i żeby bawił się drewnianymi klockami, no ale mamy rok 2015 to już jest przyszłość, niektóre Adama zabawki same w sobie przerażają swoją agresywnością, miecze ninja, wężony, czołgi i tak dalej.

Frakjaw

Zabawka dla dzieci w wieku Adasia

No i odżyła moja wieczna chęć na posiadanie własnej galerii i tworzenia wspaniałych kolekcji. Gdybyż ktoś chciał zrobić taką grę, chociażby odtworzyć Luwr czy Muzeum Narodowe, gracz biega, ugania się za potworami i nagle uderza go piękno barokowej frazy w połączeniu z czarami… chociażby Modiglianiego, przystaje na chwilę, czyta, bada odnośniki, czy nie jest to świetny pomysł na propagowanie sztuki? Ja bym pozwolił strzelać do „potworów” dzieciom w takiej grze, nawet bym je dyskretnie zachęcał do tego. Czy to kiedyś będzie możliwe?

CGI_Lizaru

Wężon, potwór, fascynacja Adasia

Zbadałem swoje możliwości, by stworzyć grę teraz, trzeba znać języki programowania, nie ma jeszcze opcji takiej jak wordpress w dziedzinie tworzenia stron internetowych, ale będzie, jestem tego pewien, może te opcje pojawią się wraz z rozpropagowaniem gogli wirtualnych? Prędzej czy później do tego dojdzie. Jak narazie sprawdziłem i są strony na których można tworzyć własne galerie 3d, nie jest to ta skala o której marzę, ale jest już to możliwe, najlepsza opcja tutaj: VAS.

I tym optymistycznym akcentem kończę ten wpis, patrzę z optymizmem w przyszłość, wiem że czeka mnie jeszcze wiele zabawy i nowych zajawek i jestem o to całkowicie spokojny

Dodaj komentarz