Gandalf z przyszłości

gandalf

Gra z Gandalfem

Jest głęboka przyszłość, ludzkość dokonała wielu rewolucji technologicznych, a jednak nadal wszystko kręci się wokół internetu i związanych z nim technologii. Najnowszym szałem jest gra dostępna na gogle wirtualne, która do rzeczywistości zastanej, widocznej gołym okiem, dodaje elementy fantasy. Gra jest tak doskonała że trudno jest do końca rozróżnić co jest nią a co nie jest.

miasto

Miasto przyszłości

Gram w tę grę, ona dopiero powstaje na oczach graczy, jestem świadkiem ponownych narodzin rodu smoków, towarzyszę wielkiemu magowi, który przypomina Gandalfa, uczestniczę też w przygodach pewnej elfki, którą podobno zdradza jej elf, razem z dwoma innymi graczami stanowimy jej świtę, podróżujemy przez nowoczesne miasto, które.wzbogacone jest o fantastyczne elementy.

narodziny

Narodziny smoka

Jesteśmy na jakimś skrzyżowaniu i rozmawiamy o czymś i ja zadaję pytanie głośno: co to jest… i tutaj jakieś słowo które niestety zapomniałem, moje gogle uprzejmie odpowiadają mi melodyjnym głosem, jestem wniebowzięty, zapgrejdowali system, bo tej opcji wcześniej nie było, próbuję nowości pytając o jakieś abstrakcyjne rzeczy. Idziemy dalej, coś jednak mi mówi że te nowe opcje są jedynie dla wybranych, przystaję przy ogromnym ekranie – komputerze i zaczynam z nim rozmowę. pokaż mi kota, pokazuje kota fantasy, pokaż mi białego kota, kot zmienił się w białego, a jednak czuję że to zupełnie nowa technologia i pytam pokaż mi krewetkę, biały ekran i dopiero po chwili pojawia się krewetka, tak jakby komputer musiał pobrać dane z mojego mózgu, który na sto procent ma implant, krewetka jest taka jak chciałem.

dziewczyna-z-przysz

Dziewczyna z przyszłości

Zabieram moją krewetkę ze sobą w formie elektronicznej i odjeżdżam, jestem na rolkach, gdy nagle jakaś dziewczyna zabiera mi ją i mówi: jak to zrobiłeś? Oddaj, mówię, kłócimy się, to potwierdza moją tezę że tylko nieliczni umieją zrobić swoje własne obrazy, w końcu mówię, a weź ją sobie ale dla mnie jesteś nikim i odjeżdżam, a ona: poczekaj, a zatem jest honorowa, mam przeczucie że rodzi się nowa przyjaźń, kto wie może kooperacja, z nowymi mocami można tworzyć nową rzeczywistość, gry, filmy, miasta, możliwości są nieograniczone, budzę się…

Dodaj komentarz