Przypadek Vivian Mayer – Marian Mąciewicz

Marian Mąciewicz to artysta spełniony ale niedoceniony. To przyszły chłopak Vivian Mayer, a nawet mąż, według obrządku który wymyślą już wkrótce z Vivian. Mąciewicz ma ambicję stworzenia własnego kościoła wraz z obrządkiem i szatami liturgicznymi. Mąciewicz ma ambicję zostać kapłanem. Wiary dostępne w katalogu świata nie zadowalają Mariana. Uważa on, że kościół powinien wytwarzać każdy człowiek, kościół powienien być indywidualnym tworem każdego człowieka, tak uważa Marian Mąciewicz.

Vivian poznaje Mariana w szpitalu psychiatrycznym. Właśnie wychodzi z psychozy, podczas której całkowicie zamknął się w sobie i zamilkł. Marian dłubie w nosie do krwi i potem maluje sobie tą krwią twarz, aby upodobnić się do cierpiącego na krzyżu Jezusa. Robi to głównie po to żeby wtopić się w stylistykę szpitala psychiatrycznego, nie chce się wyróżniać.

Okazuje się, że szpital psychiatryczny to doskonałe miejsce dla chorego psychicznie artysty. Marian czuje się wolny, praktycznie nic go nie ogranicza, może być sobą, ma okazję przekształcić się całkowicie w swoje najdoskonalsze dzieło sztuki.

Dodaj komentarz